Forma do babki

Babka piaskowa to jeden z tych wypieków, który obowiązkowo musi znaleźć się na stole wielkanocnym. Najprostszym sposobem, aby tak się stało, jest kupienie babki w sklepie. Jednak znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest samodzielny wypiek w domu. Żeby babka nabrała perfekcyjnego kształtu konieczna jest do tego odpowiednio dobrana forma.

Forma Stalowa i aluminiowa

Forma do babki może być wykonana z bardzo różnych materiałów. Polacy najczęściej kupują formy wykonane ze stali, które wewnątrz pokryte są dodatkową warstwą non-stick. Jej obecność sprawia, że masa na babkę piaskową nie przywiera do ścianek formy. Tańszą alternatywą są modele wykonane z aluminium. Nie są one jednak zalecane, z powodu swojej bardzo małej wytrzymałości zarówno na uszkodzenia, jak i na wysoką temperaturę.

Formy wykonane ze szkła

Forma do babki wykonana ze szkła żaroodpornego to stosunkowo rzadkie rozwiązanie. Jest ono jednak całkiem praktyczne! Dzięki zastosowaniu szkła zyskuje się możliwość ciągłego sprawdzania stanu wypieku w piekarniku. Oznacza to, że wyciągnięcie babki w idealnym momencie jest znacznie prostsze. Innym materiałem, który pozwala zapobiec przypaleniu babki wielkanocnej jest krzemionka.

Formy ceramiczne

Formy ceramiczne stosunkowo wolno przewodzą ciepło. Oznacza to, że znajdująca się w formie z krzemionki babka piaskowa najprawdopodobniej nie ulegnie przypaleniu, nawet jeżeli będzie ona trzymana w piecu zbyt długo. Dodatkowo zaletą tego materiału są jego wyjątkowe walory estetyczne. Odpowiednio używana forma do babki z tego tradycyjnego surowca zachowa swoją pełną funkcjonalność przez bardzo długie lata.

Forma do babki dostępna na stronie: https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-do-babki