Masa cukrowa – jakie składniki są potrzebne?

Idealny deser nie tylko doskonale smakuje, ale też świetnie się prezentuje. Stanowi on prawdziwą ucztę dla zmysłów. Wydawać by się mogło, że taki poziom osiągnąć mogą tylko profesjonalni cukiernicy wsparci odpowiednimi akcesoriami. Jest w tym sporo prawdy, ale istnieją łatwe sposoby na wyjątkowe przyozdobienie deseru.

Fantazyjny cukier

Oczywiście mowa o masie cukrowej, która dzięki włożeniu w nią odrobiny serca może stać się wyjątkową ozdobą każdego deseru. Nawet w rękach domowego cukiernika. Oczywiście stworzenie bardziej wyrafinowanych ozdób wymaga dużej wiedzy, doświadczenia oraz akcesoriów cukierniczych. Z drugiej strony stworzenie prostej polewy, czy też prostych, ale pięknych ozdób jest bardzo łatwe.

Także sama masa cukrowa nie jest trudna do zrobienia. Większość składników znaleźć można w domowej kuchni. Do zrobienia masy potrzeba tylko cukru pudru, żelatyny, wody oraz glukozy w proszku lub płynnej (w rzeczywistości znaleźć można też przepisy na masę cukrową, które nie wymagają użycia glukozy). Do tych składników przyda się też odpowiednio dobrany aromat oraz barwnik spożywczy.

Aromat w postaci ekstraktu sprawi, że masa nabierze wyjątkowej, rozbudzającej zmysły woni. Wybrać można pomiędzy tak różnymi zapachami, jak m.in.: kokos, różna, wanilia, czy też migdały. Z kolei barwnik spożywczy pozwoli na zmianę koloru masy. Dzięki temu stanie się ona jeszcze atrakcyjniejsza dla oka. Na koniec warto podkreślić, że niewykorzystana masa może być schowana na później. W tym celu należy już włożyć do niedopuszczającego powietrza pojemnika (może być zwykły woreczek) i położyć w lodowce.