Domowy chleb – jaka forma będzie najlepsza?

Wypiekanie chleba w domu na nowo zaczyna cieszyć się popularnością. Samodzielnie przygotowane pieczywo, z możliwością spróbowania go, kiedy jest jeszcze ciepłe, nie może się równać sklepowym produktom. Jak wypiekać w domu idealny chleb dla siebie i bliskich? Liczy się nie tylko receptura, ale też odpowiednie przygotowanie – na czele z zakupem odpowiedniej formy.

Zalety wypiekania chleba w domu

Nie bez powodu wciąż tak wiele osób decyduje się na samodzielne wypiekanie chleba w domu. To rozwiązanie niesie ze sobą wiele plusów. Po pierwsze, chleb wypiekany samodzielnie ma zdrowy skład – żadnych konserwantów czy barwników.

Jest świeży, nie ma ryzyka, że wyprodukowany został z odstanego, mrożonego ciasta.
Po drugie, recepturę można w pełni dopasować do swoich upodobań. To nie tylko wybór mąki, ale też ziaren, dodatków, proporcji. Jest wiele receptur, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Trzecia ogromna zaleta to świeżo wyjęte z pieca, ciepłe pieczywo – przysmak, który wielu kojarzy z dzieciństwem.

Jaką formę do pieczenia chleba kupić?

Aby chleb doskonale smakował i miał dobrze wypieczoną skórę, trzeba zaopatrzyć się w dobrej klasy formę. Jakie oferują sklepy?
To przede wszystkim metalowa forma do pieczenia chleba. Trwałe i tanie, ale z tendencją do przywierania, dlatego warto postawić na taką z powłoką nieprzywierającą. Bardzo praktyczne będą także formy silikonowe, które nie kleją się do ciasta. Inwestycją na lata okażą się formy do pieczenia chleba ze szkła albo ceramiki – piękne, solidne, nieprzywierające i trzymające ciepło.