Fantazyjne torty komunijne

Planując uroczystość rodzinną związaną z przyjęciem przez dziecko komunii świętej oraz wybierając tort, można zdecydować się na użycie opłatka na tort w formie ozdoby. To bardzo wygodna i szybka metoda zdobienia, sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku domowej roboty tortów, choć niekoniecznie.

Minimum wysiłku, maksimum efektu

Opłatek na tort komunijny pozwala uzyskać bardzo efektowny tort przy niewielkim nakładzie pracy. Wybraną dekorację układa się na wierzchu tortu i przykleja ją do powierzchni. Może opcjonalnie udekorować brzegi na przykład za pomocą bitej śmietany.

W odróżnieniu od figurek z masy solnej i innych ozdób, taka forma zdobienia wierzchniej części ciasta jest również niskokaloryczna i bezglutenowa. To może mieć duże znaczenie, w szczególności w przypadku dzieci lub dorosłych z nietolerancjami pokarmowymi.

Dla chłopca i dziewczynki

Dzięki bogatej ofercie tego typu ozdób dostępnych na rynku, możliwe jest optymalne dopasowanie wzoru do potrzeb. Można znaleźć zarówno opcje z różowymi akcentami, wyraźnie skierowane do dziewczynek, jak i opłatki z błękitem, przeznaczone dla chłopców.

Możliwość doboru odpowiedniego wzoru sprawia, że tort będzie wyglądał pięknie i możliwe będzie na przykład kolorystyczne dopasowanie go do wystroju sali czy akcentów na stroju dziecka.

W wielu miejscach sprzedających tego typu ozdoby można także kupić personalizowane opłatki, zawierające własny tekst: imię dziecka czy wybrany, krótki cytat i obrazek nawiązujący tematyką do Komunii Świętej.