Czym są pojemnik termoizolacyjne?

Pojemnik termoizolacyjny jest doskonałym narzędziem ułatwiającym transport czy obróbkę zarówno potraw gorących jak i zimnych. Taki pojemnik równie doskonale sprawdzi się w przypadku dań o konsystencji stałej, jak i tej nieco bardziej wymagającej, czyli płynnej. Obecnie na rynku dominują pojemniki termoizolacyjne wykonane ze stali nierdzewnej.

Dlaczego pojemnik termoizolacyjny to dobry wybór?

Choć większość termoizolacyjnych pojemników ( https://sklep.polmarkus.com.pl/pojemniki-termoizolacyjne ) została wykonana ze stali nierdzewnej, to często można spotkać również te wykonane z polipropylenu, charakteryzujące się doskonałymi właściwościami izotermicznymi, które dodatkowo są niezwykle odporne na uszkodzenia, co często pozwala na ich długoletnie użytkowanie.

Pojemniki termoizolacyjne z pianki polipropylenowej

Pojemniki termoizolacyjne z pianki polipropylenowej są bardzo lekkie i poręczne co sprawia, że och transport jest niezwykle wygodny – zapewne dlatego takie pojemniki uwielbiane są przez lokale gastronomiczne serwujące jedzenie na wynos. Co ważne, takie pojemniki nie przenikają zapachami produktów czy potraw, dodatkowo zapewniając doskonałe właściwości termoizolacyjne – szansa że danie w czasie transportu zmieni swoją temperaturę nie niepożądaną są bardzo małe. Ponadto konstrukcja takich pojemników, jak i materiały z jakich zostały one wykonane pozwalają na higieniczny transport produktów, co ma niezwykle istotne znacznie szczególnie w branży gastronomicznej, w której higiena w wielu aspektach jej funkcjonowania stanowi absolutną podstawę.