Jaką wybrać paterę na tort?

patera na tort

Domowe wypieki często towarzyszą nam przy spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. W wielu domach tradycja pieczenia ciast jest głęboko zakorzeniona i właściwie od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że rodzice czy dziadkowie pieką.

Jeśli przygoda z wypiekami jest dla Ciebie czymś nowym z pewnością stopniowo zagłębiasz się w ten świat. Nieważne czy jesteśmy profesjonalistami, czy amatorami – akcesoria do wypieków świetnie sprawdzą się w naszej kuchni.

Pieczenie tortów

Dla wielu wydaje się, że pieczenie tortów to już wyższy poziom. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele prostych przepisów na torty dla początkujących. Jednak upieczenie to jedno, a podanie wypieku – drugie. Świetnym rozwiązaniem dla każdego fana pieczenia jest patera na tort.

Jak ładnie zaprezentować wypiek?

Paterą na tort nazywamy naczynie do ekspozycji wypieków. W skrócie jest to okrągły talerz na stópce. Może mieć różne średnice, wzory, i kolory. Co ważne, na takiej paterze nie musimy umieszczać wyłącznie tortów. Z powodzeniem można na nim ułożyć inne wypieki, takie jak: babeczki, faworki, ciastka czy dowolne ciasto pokrojone w kostkę. Dodatkowo budowa patery na tort pozwala na łatwe i komfortowe krojenie ciasta już na stole.

Korzyści z posiadania patery na tort

Podczas wyjątkowych okazji, jak urodziny czy rocznice dzięki paterze zaserwujemy naszym gościom tort w wyjątkowo elegancki sposób. Jak powszechnie wiadomo najpierw „jemy oczami”, więc to, jak podamy wypiek z pewnością doda mu polotu.
Patera na tort pomimo swojej nazwy jest dość uniwersalna, bo z powodzeniem możemy prezentować na niej różne wypieki, a także owoce. Jedną z jej zalet jest również to, że ułatwi nam krojenie ciasta.