Formy silikonowe do pieczenia

formy silikonowe

Formy silikonowe do pieczenia przydadzą się w każdym domu. Ich najmocniejszą stroną jest to, że wypieki do nich nie przywierają. Foremek nie trzeba wcześniej smarować tłuszczem – wystarczy wlać ciasto, a po upieczeniu i tak w prosty sposób uda się je wyciągnąć. Wystarczy jedynie poczekać by ciasto trochę przestygło. Wypieki bez problemu wychodzą z formę, dzięki czemu słodkości zawsze wyglądają nienagannie.

Silikonowe formy do pieczenia

W dobrych sklepach z asortymentem do kuchni można kupić różne formy do pieczenia wykonane z silikonu. W większości kuchni na pewno przyda się forma do tarty. Tarty to w końcu nie tylko wypieki na słodko, ale też na słono w formie wytrawnej na obiad. Formy silikonowe do tart to zatem dobry zakup. Sporo osób lubi również wypiekać muffiny. Muffinki również można przygotować w wersji biszkoptowej na słodko, ale można też zrobić różnego rodzaju wariacje na temat muffinów śniadaniowych na słono. Silikonowe formy do muffinów to zatem kolejny dobry nabytek.

Silikonowe formy do keksów

W każdym domu przyda się również keksówka. Ta nieduża prostokątna forma jest idealna nie tylko do wypiekania keksu czy chlebka bananowego, ale też po prostu do wypieku tradycyjnego chleba domowego, a także do przygotowywania pasztetów. Taksówka to zatem kolejna forma warta zakupu. Każda z opisywanych tu form z pewnością będzie często używana, warto zatem w nie zainwestować.