Czym ozdabia się współczesne torty?

figurka cukrowa

Słodkości takie jak torty, muszą wspaniale się prezentować, bo przecież najczęściej stanowią główny punkt różnego rodzaju imprez towarzyskich. Na krojenie tortu przez młodą parę czekają chyba wszyscy podczas wesela. Tort urodzinowy, na przykład na roczku, to również ważny punkt programu. Czym je ozdabiać, by powalały nie tylko pięknym smakiem, ale również wyglądem?

Figurki z masy cukrowej

Współcześnie chyba najbardziej popularne jest przygotowywanie różnego rodzaju ozdobnych figurek z masy cukrowej. W tym miejscu mogą ujawnić się prawdziwe artystyczne talenty cukiernika. Lepienie figurek z masy cukrowej to bowiem naprawdę ogromna sztuka. Oczywiście trening czyni mistrza, a w miarę praktyki, cukiernicy tworzą coraz to piękniejsze dzieła na swoje torty. Tak naprawdę w ofercie bardzo wielu cukierni są torty będące prawdziwymi dziełami sztuki. Można zamówić tort przedstawiający praktycznie każdego bohatera kreskówki czy filmu, albo jakiś modny gadżet. Wyobraźnia cukierników nie zna granic.

Świeże kwiaty i owoce

Kolejny bardzo popularny sposób ozdobienia tortu i wypieków to oczywiście dekorowanie ich za pomocą świeżych kwiatów oraz owoców. Słodkości utrzymane w takim stylu zawsze cieszą oczy, w końcu świeże owoce to nie tylko piękna dekoracja, ale również lepszy smak tortu. Świeże kwiaty natomiast często dekorują torty utrzymane w stylu boho, które są nazywane z języka angielskiego naked cake.