Piękne torty na komunię świętą

opłatek na tort komunijny

Na wiele tygodni przed komunią świętą dziecka, rodzice już zaczynają poszukiwać osoby lub firmy, która wykona dla nich tort oraz słodkości na komunię. Tort komunijny musi bowiem wyglądać wyjątkowo. Tak jak na ślubie goście czekają na moment krojenia tortu przez państwa młodych, tak samo duże znaczenie ma tort komunijny. Najlepiej byłoby, by był utrzymany w jasnych kolorach, udekorowane krem na bazie masła albo bitej śmietany, a główny dekoracyjne akcent to opłatek na tort komunijny.

Opłatek na tort komunijny

Opłatek na tort komunijny to dekoracja nawiązująca do największego symbolu związanego z komunią świętą. A w końcu o to właśnie chodzi, by ten symbol piękny sposób wyeksponować również chociażby na słodkościach czy torcie. Jeżeli takim opłatkiem zostanie udekorowany tort, reszta wypieków może już być bardziej klasyczna. Opłatek na tort komunijny to zatem najpiękniejsza dekoracja tego głównego wypieku z okazji Komunii Świętej. Warto wcześniej dowiedzieć się u osoby, która będzie zajmowała się realizowaniem tortu na komunię, czy będzie w stanie zapewnić tego typu dekorację.

Reszta słodkości na komunię

Komunia święta to impreza w dużej mierze dla dzieci. Dlatego właśnie warto pomyśleć o najmłodszych i przygotować dla nich różne pyszne słodkości. Powinno być to wypieki oraz desery lekkie i owocowe, najlepiej na bazie świeżych owoców, pysznych kremów z bitej śmietany i serka mascarpone, oraz świeżego biszkoptu.