Kupujemy rękaw cukierniczy

Z pewnością każdy domowy szef kuchni chciałby przynajmniej raz w swoim życiu wykonać wielki, niezwykle bogato zdobiony tort. Oprócz jednak wiedzy na temat tego, jak zrobić takie cudo i oczywiście oprócz odpowiedniego przepisu, konieczne będzie posiadane jednego, bardzo ważnego narzędzia. Jest nim oczywiście rękaw cukierniczy.

Jaki rękaw kupić?

Rękaw cukierniczy z Polmarkus to specjalny pojemnik zakończony tylką cukierniczą, do którego umieszcza się wcześniej przygotowany krem, a następnie wyciska się go i formuje w odpowiednie kształty i dekoracje.
Powstaje jedna pytanie, jaki konkretnie model rękawa kupić? Z pewnością nie poleca się wersji jednorazowych, które wykonane są ze słabej jakości materiałów, które są nie tylko trudne w użyciu, lecz często dochodzi wręcz do ich rozerwania. Zdecydowanie polecane są wersje rękawów cukierniczych wykonanych z silikonu. Są one mocne, stabilne w dłoni, a także łatwe w napełnianiu i wykorzystywaniu. Warto także pamiętać o tym, że dzięki silikonowi są one niezwykle łatwe i szybkie w czyszczeniu.

Jak go używać?

Oczywiście używania takiego rękawa nie da się nauczyć za pierwszym razem, ponieważ odpowiednie i piękne dekorowanie przy jego pomocy tortów jest prawdziwą sztuką.
Nie mniej przy odrobinie praktyki można wiedzę tę całkiem sprawnie przyswajać. Oczywiście kluczowe jest posiadanie odpowiednich tylek, które będą formowały wychodzący z rękawa krem w najróżniejsze kształty.
Nie można także zapominać o tym, że aby uzyskać wzory szczegółowe i stabilne, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią jakość kremu, który musi być możliwie najgładszy i pozbawiony grudek.