Do czego można używać tylek rosyjskich?

Wiele osób nie wie, czym są tylki. Albo wie, tylko nie wie, że tak się nazywają. To niepozorne końcówki, które pomagają w uzyskiwaniu pożądanego kształtu przez masy i kremy. Do czego dokładnie można ich używać?

Dekorowanie deserów


Podstawowe zastosowanie tylek rosyjskich to dekorowanie ciast, babeczek i deserów. Przy użyciu kolorowych kremów i przeróżnych wzorów końcówek można osiągnąć niesamowite efekty. Bardzo popularne są ciasta ozdobione kremowymi kwiatami i liśćmi. Przez długi czas hitem były babeczki przypominające głowę jednego z Muppetów. Prz pomocy dobrze dobranych tylek można uzyskać różne faktury kremu. Ich ułożenie zależy jedynie od wyobraźni cukiernika.

Faszerowanie


Tylki rosyjskie nadają się do faszerowania potraw. Przykładem mogą być jajka wielkanocne. Umieszczony w nich farsz będzie prezentował się dużo bardziej apetycznie, gdy zostanie nałożony przy pomocy rękawa cukierniczego. Tą metodę można wykorzystać też do faszerowania innych warzyw – ziemniaków, cukinii, pomidorów, bakłażanów. Warto też zadbać o kolorystykę pojedynczych elementów dania, tak by całość prezentowała się wyjątkowo imponująco.

Piure


Przy pomocy dużych tylek można nakładać na talerz warzywa w postaci piure. Tłuczone ziemniaki, czy piure z pietruszki lub zielonego groszku ma dość zwartą konsystencję. Utrzymuje się i nie leje. Będzie idealną masą do serwowania w postaci eleganckich różyczek wyciśniętych przez tylkę. Tak samo można nałożyć też masę maślaną. Należy jednak odczekać chwilę po jej wyrobieniu by masa była wystarczająco zwarta.