Bezpieczne pakowanie tortu

pudełko na tort

Tort to wypiek na szczególne okazje, który bardzo często przygotowuje się również dla dużej liczby gości. Torty najczęściej zamawia się w cukierni albo u osób zajmujących się ich wypiekaniem w domu. Warto zatem pomyśleć o tym jak bezpiecznie przewieźć tort do miejsca imprezy, albo po prostu do swojego domu.

Jak bezpiecznie zapakować tort

Oczywiście bezpiecznym zapakowaniem tortu zawsze zajmują się osoby, u których ten tort się zakupiło, jednak mimo wszystko warto mieć przy sobie dobrej jakości pudełko na tort, która będzie stanowiło dodatkową ochronę dla wypieku. Czasami bowiem pudełko na tort może ulec jakiemuś zniszczeniu, albo waga tortu okaże się tak dużą, że pudełko nie wytrzyma tego ciężaru. Bezpiecznie jest pakować tort do drugiego pudełka, dzięki czemu podczas transportu nie ulegnie on uszkodzeniu.

Gdzie przewozić tort w samochodzie

Kolejna sprawa dotyczy tego w jakim miejscu w samochodzie umieścić pudełko z tortem. Można włożyć je do bagażnika, to miejsce wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Można też tort trzymać na kolanach pasażera, jednak nie jest to sposób polecany w przypadku transportowania dużego tortu dla kilkudziesięciu osób. Można wreszcie pokusić się o wynajęcie transportu ze strony firmy cukiernicze. Niektóre firmy mają właśnie taką dodatkowo płatną usługę w swojej ofercie, dzięki czemu to one biorą odpowiedzialność za bezpieczne dowiezienie tortu na miejsce.